OC Najemcy i OC Lokator – czy wiesz wszystko?


OC Najemcy i OC Lokator – czy wiesz wszystko? 👫

Rynek najmu mieszkań rośnie bardzo dynamicznie. W samym ubiegłym roku przybyło 70 tysięcy wynajmowanych mieszkań. 💰
Dlatego w produktach mieszkaniowych zostały przygotowane specjalne rozszerzenia ochrony zarówno dla najemców jak i wynajmujących mieszkania.


Co oznacza, że klient wynajmuje nieruchomość? 
Kim jest najemca? 
Jaką ochronę powinien sobie zapewnić?

➡️ Klient wynajmuje nieruchomość – oznacza to, że jest właścicielem nieruchomości, którą na podstawie umowy najmu (lub innej umowy) oddaje do użytkowania osobom trzecim.

➡️ Klient jest najemcą nieruchomości –oznacza to, że ubezpieczony użytkuje nieruchomość na podstawie umowy najmu (lub innej umowy) zawartej z właścicielem nieruchomości (wynajmującym).


Przypomnijmy kilka definicji klauzul w ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym:👇 👇👇

➡️ OC najemcy – obejmuje szkody rzeczowe powstałe w nieruchomości oraz mieniu ruchomym stanowiącym wyposażenie nieruchomości, z której Ubezpieczony (najemca) korzystał na podstawie umowy najmu, zawartej w formie pisemnej.
➡️ OC lokator – obejmuje szkody rzeczowe powstałe w mieniu osób trzecich podczas korzystania przez lokatora/najemcę z nieruchomości, którą Ubezpieczony użyczył mu na podstawie umowy najmu, zawartej w formie pisemnej.


Zobacz na naszym schemacie, kto jest odpowiedzialny za jakie szkody bądź kogo i w jakim zakresie chroni polisa. 👇 👇👇Masz więcej pytań?
💻 Napisz do Nas

Kontakt@KibicujeszSponsorujesz.pl 
📲 604-710-090


Formularz Kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *