Sport – Zdrowie – Ubezpieczenia

Zdrowie – Sport – Ubezpieczenia

 1. Zdrowe ciało to zdrowych duch i czysty umysł! Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę swojego zdrowia!

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie jako stan pełnego dobrego samopoczucia psychicznego, fizycznego i społecznego. Dlatego zdrowie z definicji ma charakter wielowymiarowości i jest odczuciem subiektywnym. Najważniejszą rolę w procesie kształtowania zdrowia odgrywa styl życia jaki prowadzimy. Z określeniem sport to zdrowie spotkał się praktycznie każdy z nas. Czy tak często powtarzane stwierdzenie ma faktyczne odzwierciedlenie w rzeczywistości? Oczywiście, że tak. Niejednokrotnie naukowcy z całego świata (nie tylko Ci ze Stanów Zjednoczonych) udowadniali w wynikach swoich testów, że regularne uprawianie sportu wpływa korzystnie na zdrowie fizyczne oraz psychiczne pod wieloma aspektami.
Należy pamiętać, że w sporcie zdarzają się sytuacje, które mogą doprowadzić do powstania kontuzji lub różnego rodzaju urazów. Zostajemy wtedy narażeni na straty finansowe a nawet na spadek ciężko wypracowanej formy. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie pokryje ewentualne koszty związane z kontuzją wraz z późniejszą rehabilitacją co pozwoli na szybki powrót do formy.


2. Dedykowane Ubezpieczenia dla ludzi aktywnych.

Kluczowym słowem staje się wyrażenie „dedykowane”, przez co należy rozumieć odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb jak również nie wykluczające wypłaty odszkodowania po zaistniałej szkodzie. Towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły kilka podziałów i grup dzieląc sportowców na uprawiających sport amatorsko lub zawodowo przez co rozumie się osoby zrzeszone w klubach, uczęszczające na zawody sportowe lub pobierające wynagrodzenie. Dodatkowo wprowadzone zostały kategorie grupujące ryzyko danej dyscypliny sportowej. Te wszystkie rzeczy decydują o wysokości składki, maksymalnej sumie ubezpieczenia oraz o wypłacie świadczenia. Dlatego podstawowa rzeczą przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia jest sprawdzenie w ogólnych warunkach produktu czy nie znajdują się tam zapisy eliminujące wypłatę odszkodowania po zaistniałej szkodzie.


3. Możliwości i szeroki zakres ochrony.

Od zawsze powtarzam, że ubezpieczenia nie muszą być nudne i schematyczne, aktualna oferta Ubezpieczycieli jest bardzo szeroka. Każdy z nas odnajdzie coś dla siebie, począwszy od wypłaty za uszczerbek na zdrowiu przez refundacje kosztów leczenia po zwrot kosztów za operacje plastyczne. Układając tzw. „cegiełki” z różnych świadczeń jesteśmy w stanie dobrać ubezpieczenie, które w pełni zabezpieczy nas przed niespodziewanymi zdarzeniami. Ogromnym atutem jest możliwość zawarcia takiego ubezpieczenia na dowolny okres czasu nie dłuższy niż rok. Postęp technologiczny sprawił, że nie trzeba już wystawiać papierowych polis a Agenci Ubezpieczeniowi nie muszą ścigać swoich klientów o złożenie podpisu w odpowiednim miejscu, ponieważ wszystko odbywa się drogą mailową.


4. Myśl strategicznie!

Myślenie strategiczne to nic innego jak zabezpieczenie siebie przed każdą ewentualnością, która może negatywnie wpłynąć na nasze sportowe cele. Jeżeli uprawianie sportu daje nam tyle frajdy dodatkowo szereg korzyści zdrowotnych to trzeba zadać sobie pytanie jak będziemy się czuć podczas kontuzji, złamania, wypadku. Odpowiednia ochrona radykalnie skróci czas powrotu do uprawiania sportu, dodatkowo nasz portfel nie zostanie narażony na nieprzewidziane wydatki, które czasami potrafią zrujnować domowy budżet.
Nie czekaj do ostatniej chwili, myśl strategicznie! Zabezpiecz się zanim będzie zdecydowanie za późno na podjęcie jakichkolwiek kroków.


Kontakt@KibicujeszSponsorujesz.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *